• Škola v prírode - Fantázia

• Posledný aprílový týždeň bol pre deti  4.ročníka doslova fantastický. Deti absolvovali školu v prírode v rekreačnom zariadení Fantázia v Starej Myjave. Počas dní si okrem učenia a zdravotnej prechádzky mohli vyskúšať zaujímavé aktivity ako rybolov, jazdu na koni, jazdu na štvorkolke, zahrať si futbal, zatancovať na tanečných podložkách, strieľať z luku a iné. Vo večernom programe deti zase ukázali svoju odvahu a talent, keď sa zapojili do rôznych kreatívnych súťaží. Bol to super týždeň plný dobrej nálady a skvelých zážitkov. Ďakujeme všetkým zúčastneným.

• Tretiaci v knižnici

• Dňa 24.4. žiaci 3.A triedy opäť zavítali do knižnice. Pracovníci knižnice okrem výmeny kníh, žiakov previedli výstavou slovenskej ilustrátorky a animátorky pôsobiacej v Piešťanoch Alice Kucharovič. Na záver pre žiakov pripravili besedu s poľovníkom z Lesov SR, ktorý im nielenže odovzdal užitočné informácie, ale aj potešil malým darčekom.

• ODZNAK VŠESTRANNOSTI

• Dňa 19.4. sme sa spoločne s 36-timi školami z trnavského a bratislavského kraja zúčastnili preteku ODZNAK VŠESTRANNOSTI. Je to pretek atleticko-gymnastický s množstvom prekážok na trati ako napr: preskoky znožmo, podliezanie, rýchle preskoky cez švihadlo, prenášanie ťažkých medicinbalov, kotúle vpred,vzad, chôdza po hrazde a pod. Účasť bola tvorená prevažne zo športových škôl, kde  sa naša škola ZŠ M.R.Štefánika, umiestnila v rámci trnavského kraja na skvelom 5.mieste s časom 5 minút. Bol to tesný súboj, kde nás škola na 4.mieste s časom 4:59 predbehla o 1sekundu. Ďakujem za skvelý tím: Natália Ertlová, Alex Nguyen, Adam Massalkhi, Celestína Hercegová, Daniel Massalkhi, Sofia Ondrušková

• Deň Zeme

• Štvrtáci oslávili Deň Zeme v školskom klube tak, že si z nazbieraných púpav uplietli venčeky a zahrali sa na víly. Zamaškrtili si na chlebíkoch posypaných žeruchou a rukolou , ktorú si sami dopestovali.

,

• Úspechy našich žiakov

• Dňa 20. marca 2023 sa konalo v Piešťanoch okresné kolo Pytagoriády, v ktorom žiačka 4. ročníka
            Henrieta Hornáková zvíťazila vo svojej kategórii a žiak Matej Kovár taktiež obsadil 1. miesto medzi
            piatakmi.
            Okresné kolo geografickej olympiády sa uskutočnilo dňa 31. marca 2023. Žiaci 5. ročníka dosiahli
            vynikajúce výsledky, keď obsadili 3 miesta medzi prvými štyrmi zúčastnenými deťmi. Na 1. mieste
            skončil Adam Uváčik, 2. miesto obsadil Matej Kovár a na 4. mieste sa umiestnil Dávid Čujko.
            Žiaci 6. ročníka súťažili v kategórii spolu s o rok staršími siedmakmi. Julián Svitana obsadil 4. miesto
            a David Julian Gruber skončil na 5. mieste.
            Deti z ôsmeho ročníka súťažili v kategórii spolu s deviatakmi. Dorotka Schmidlová z 8. A triedy obsadila
            4. miesto a Richard Dojčan z 9.A triedy skončil na 5. mieste.
            Súťažiace deti pripravovali Mgr. Ivica Králová, Mgr. Roman Nedorost a Mgr. Kamil Moravčík.
            Všetkým zúčastneným k ich úspechom gratulujeme a ďakujeme im za perfektnú reprezentáciu
            Základnej školy Milana Rastislava Štefánika v Piešťanoch.

• Spolupatričnosť s budúcimi prvákmi

• V tieto upršané aprílové dni sa štvrtáci  v ŠKD s radosťou  pustili do vytvorení ilustrácie z rozprávky O Červenej čiapočke pre budúcich prváčikov ,ktorá  ich vítala pri zápise . Vyskúšali si aj svoju kreativitu a zručnosť pri vytváraní origami -tulipán , nápad ako možno vyrobiť a darovať kvietok, ktorý  nezvädne.

• Tvorivo v knižnici

• Žiaci 4.B sa v mesiaci apríl zúčastnili tvorivej literárno-výtvarnej aktivity v Mestskej knižnici v Piešťanoch, počas ktorej si vypočuli príbeh v podaní kultúrnej referentky knižnice. Po príbehu mali čas na kreatívnu výtvarnú prácu. Na záver si deti ešte stihli vypožičať knihy, ktoré si budú čítať vo svojom voľnom čase doma.

• Noc s Andersenom

• Žiaci 2.A sa nevedeli dočkať...Hoci sme kvôli ochoreniam museli Noc s Andersenom posunúť, prežili sme ju plnú rozprávok, súťaží, hier. Deti sa zážitkovou formou učia vzťahu ku knihám a rozvíjajú si fantáziu.

Panie učiteľky Masaryková a Pavlíčková si vypočuli hneď večer otázky: Kedy zas  budeme spať v našej škole? Kedy bude zas Noc s Andersenom?

Nuž vtedy, keď vás rodičia pustia, milé deti.

• Vítame jar

• Žiaci si v ŠKD spolu s pani vychovávateľkami privolávali jar. Svojimi prácami si vyzdobili školu a svoje triedy. Tešia sa na jarné lúče slnka, kvietky, motýle a včielky v našej prírode.

• Beseda a tvorivé dielne.

• Dńa 4.4.2023 sme sa prostredníctvom besedy so spisovateľkou Babčou Kardošovou zoznámili so 4 knihami Traja kamoši a fakticky fantastický bunker. S ilustrátorkou knihy Katkou Slaninkovou vytvorili žiaci mačku podľa vlastnej fantázie.Tešíme sa na ďalšie Tvorivé dielne v MsK.

• 3.A v Mestskej knižnici v Piešťanoch

• Dňa 20.3.2023 žiaci 3.A triedy navštívili Mestskú knižnicu v Piešťanoch. Popri výmene kníh absolvovali workshop a environmentálnu aktivitu na tému - Škola pre vodné kvapky.

• LVK Oravská Polhora 2023

• Lyžiarsky výcvik sa tento rok uskutočnil v Oravskej Polhore od 27.2. do 3.3.2023. Bývali sme v chate Slaná Voda. Počasie bolo ukážkové, celý týždeň svietilo slnko a  aj snehu bolo dosť.Všetci sa naučili lyžovať. Už sa tešíme na ďalší lyžiarsky výcvik.

• Divadelné predstavenie v Nitre

• Dňa 1.3.2023 žiaci piateho a siedmeho ročníka navštívili jedno z historicky najstarších miest na území Slovenska - mesto Nitra. Zavítali na námestie, Nitriansky hrad a do Divadla Andreja Bagara. Z hradného areálu sa im naskytol nádherný výhľad na mesto a jeho okolie. V divadle si vychutnali predstavenie o legendárnom zbojníkovi Robinovi Hoodovi, ktorý bojoval za spravodlivosť a ochraňoval utláčaných a chudobných.

• 2. miesto v Krajskom kole Olympiády z anglického jazyka

• Dňa 16.2.2023 sa v Trnave uskutočnilo Krajské kolo Olympiády z anglického jazyka, na ktorom žiak 9.A triedy Alexander Barborík dosiahol v kategórii 1B veľký úspech a umiestnil sa na skvelom 2.mieste.

Na krajské kolo postúpil z okresného kola, ktoré sa uskutočnilo 19.1.2023, kde spomedzi 12 účastníkov suverénne vyhral 1.miesto vo svojej kategórii.

V okresnom kole mala naša škola zastúpenie dokonca v dvoch kategóriách, kde nás v kategórii 1A úspešne reprezentovala žiačka  7.A triedy Ema Lintnerová, ktorá sa umiestnila na 5.mieste spomedzi 13 účastníkov.

GRATULUJEME a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!